RSS

Blog

Jak vybrat správné zdravé pleny pro Vaše dítě? - testovali jsme za Vás!
Zdravím Vás s přicházejícím adventem. Taky řešíte tuhle otázku? Moje kamarádky se začaly docela slušně rozmnožovat, a tak jsem jim chtěla dát pod stromeček praktický, užitečný a zároveň maximálně přírodní a ekologický dárek. Napadly mě plenky. Opruz, který maminky asi moc nebaví vybírat na rozdíl od hraček a oblečení, ale zárověň nezbytná součást péče o dítě. Za mě teda vedou určitě plenky bez bělících látek a z přírodních materiálů, ty s co nejkratším poločasem rozpadu v přírodě. Jenomže i těch už je na trhu několik značek a jak se v tom vyznat? Protože sama už doma žádného prcka nemám a moje třicetiletá dcera se pořád nehrne do toho, aby mě udělala babičkou, poprosila jsem o testování plenek kamarádku Zuzku, která má syna Filípka, rok a půl starého. Nebo mladého? 😊
Pro Vaše vlasy nejen v čase podzimním...
Ahoj, podzim se barví do červena a Vy se možná taky barvíte – na černo, na blond nebo jako podzimní listí? Barvy na vlasy jsou obvykle velmi nešetrné ke konečné kvalitě vlasů a výsledkem opakovaného barvení může být suchá, lámavá nevzhledná hříva na Vaší hlavě. Když se na trhu v minulosti objevila nějaká přírodní vlasová kosmetika, která měla v nabídce i barvy, moje kadeřnice Dáda mě před ní varovala. Výsledný efekt byl totiž možná šetrný k vlasům, ale barvy nepůsobily živě a přirozeně. A tak pro mne bylo barvení vlasů (Redkenem) poslední chemickou procedurou, kterou jsem byla ochotná ve své cestě zpátky k přírodě vydržet, protože mi prostě na vzhledu pořád záleží. Nechci vypadat jako neupravená přírodní žínka s myší barvou na hlavě.
Repelenty, které nás neotráví aneb jak nechutnat klíšťatům, komárům, blechám a hovadům 😊
Ahoj všichni, taky se radujete z tepla a sluníčka? Příroda otevřela svou náruč a zve do ní nejenom nás, ale i naše zvířecí miláčky. Letos je hodně klíšťat i komárů a pokud čtete příbalové letáky přípravků, které používáte, možná se Vám složení klasických v drogerii dostupných repelentů nezdá úplně v pořádku. Souhlasím s Vámi. Tyto výrobky obsahují spoustu látek, které s přírodou nemají nic společného a mohou přinejmenším způsobovat alergické reakce, pokud nám rovnou nepřivodí rakovinu kůže. Už takhle do sebe dostáváme s jídlem, léky, očkováním, vzduchem, který dýcháme a dalšími nepřirozenými vstupy více toxinů, než je naše tělo schopno samo zvládat.
Zoubky jako perličky se zubní pastou bez chemie
Ahoj všem kdo v tomhle podivném jaře cvakáte zubama jako já! :-) Přemýšleli jste někdy o tom, kolik konzervantů a chemických látek obsahují běžné zubní pasty? Zubaři se učili ve škole, že fluoridy jsou tou pravou přísadou pro zdravé zuby, takže  pasty s fluoridy většinou svým pacientům doporučují. Bez ohledu na výsledky některých studií, které dokazují, že dlouhodobý příjem fluoridů může ovlivnit vývoj mozku, mentální aktivitu, inteligenci a vznik pschiatrických i dalších jiných závažných nemocí. Když si přečtete knihu paní profesorky RNDr. Anny Strunecké, DrSc. a profesora RNDr. Jiřího Patočky, Dr.Sc., Doba jedová a začnete přemýšlet, budete zděšeni tím, co fluoridy v těle dokáží. Tento druh šoku je ovšem potřebný pro naše vlastní přežití a ochranu před degenerací mozku i těla, takže ho vřele doporučuji.
Sůl nad zlato aneb není jedno, čím si posolíš svůj krajíc!
Kdo by neznal klasickou pohádku s panem Werichem, neodmyslitelně patřící ke koloritu vánočních svátků? Moudrost, jejíž poselství platí po celá staletí praví, že sůl je jedním z nejdůležitějších minerálů, potřebných pro zdravý život člověka. Všichni si určitě vzpomeneme na slánku oné venkovanky, která byla bezedná. Ráda bych Vám poslala odkaz a doporučení na takovou mega ekonomickou a nepochybně i přírodní superpotravinu, ale nějak se mi nedaří najít výrobce. 😊 Kouzelné babičky jaksi vymřely. Mám trochu podezření, že je vyhubily chemikálie, které se v současné době přidávají do potravin v čím dál tím větší míře. Řekli byste: „Ale do soli se přece nic přidávat nemusí! Je sama výborným konzervantem, takže se nezkazí.“ No, selský rozum to takto praví, a má zcela jistě pravdu. Jenomže opak je pravdou.
Nech brouka žít aneb jak ochránit rostliny bez chemie
Ahoj všichni, jak se těšíte na jaro? Já teda strašně! S tím letošním jarem mi přibyla nová aktivita. Psaní tohoto blogu. Je to pro mne půda neoraná, novotou vonící. Trochu se těším, trochu se bojím. Tak doufám, že Vás alespoň nějaká témata zaujmou a že tady bude o čem „pokecat“. Dneska to bude pro pěstitele nejrůznějších rostlin, květin, plodin… S blížícím se jarem se příroda probouzí, to ví každé malé dítě. A každý pěstitel rostlin zase ví, že kromě nových listů a květů jeho rostlinných miláčků se probouzí i přirození škůdci rostlinné říše. Na trhu je velká spousta chemikálií, které umí škůdce více či méně úspěšně vyhubit. Nikdo se nepozastavuje nad tím, jaké látky z těchto chemických přípravků zůstávají v tělech rostlin a jaké množství ho zpětně vylučují do ovzduší, které my, lidé, dýcháme.